Vitamín D, alebo aj ,,slnečný vitamín“, je dôležitý pre Váš imunitný systém.

Vitamín D zohráva kľúčovú rolu v dôležitých procesoch v tele. Je to vitamín rozpustný v tukoch, čo znamená, že sa môže ukladať do zásoby v tkanivách. Odtiaľ ho náš organizmus v prípade potreby môže čerpať. Výzvou je však docieliť to, aby malo naše telo stále takú zásobu vitamínu D, ktorá bude dostačujúca pre všetky jeho potreby.

Vitamín D vystupuje z rady vitamínov z toho dôvodu, že je naše telo schopné vyrobiť si ho samo. Avšak len vo chvíli, kedy je naša pokožka vystavená slnečnému žiareniu – preto mu hovoríme tiež ,,slnečný vitamín“. Pre pokrytie odporúčanej dennej dávky detí a dospelých je potrebné vystaviť väčšinu kože na našom tele slnku aspoň 20 minút denne. To nemusí byť také jednoduché, ako sa na prvý pohlaď zdá, a zvlášť v zemi, ako je Slovensko, kde slnko toľko nesvieti. Popritom, je veľmi dôležité používať krémy na opaľovanie s ochranným faktorom, aby sme chránili pokožku pred UV žiarením. Tieto prípravky však tvorbe vitamínu D bránia. Koža taktiež s postupom veku stráca schopnosť vytvárať vitamín D, u starších osôb, je teda jeho produkcia prevýšená spotrebou.

Okrem slnka je skvelým zdrojom vitamínu D tiež olej z tučných morských rýb. Nie je však tajomstvom, že ich spotreba je v Slovenskej republike veľmi malá.

Ďalšou dôležitou informáciou je fakt, že využitie vitamínu D v tele sa zvýši, pokiaľ ho prijímame spoločne s nenasýtenými mastnými kyselinami Omega-3.

* platíte iba poštovné a balné 1,95 €

VITASOLARIS OBSAHUJE VITAMÍN D3 – NAJLEPŠIE VSTREBATEĽNÚ FORMU VITAMÍNU D

Sedem dobrých dôvodov, prečo svojmu telu dopriať vitamín D:

  • Podporuje zdravý imunitný systém
  • Podporuje vstrebávanie a využitie vápnika
  • Podporuje normálnu funkciu svalov
  • Pomáha udržať hladinu vápnika v krvi
  • Prispieva k normálnemu stavu kostí
  • Prispieva k normálnemu stavu zubov
  • Podporuje proces bunkového delenia

Vitamín D je dôležitý pre celkové zdravie !

* platíte iba poštovné a balné 1,95 €
©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá sa