Často kladené otázky

 • ?

  Vitamín D, často nazývaný slnečný vitamín, patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch. Naše telo si ho produkuje samo pod vplyvom slnečného svetla. Ako živina má vitamín D pre telo veľa dôležitých funkcií.

 • ?

  VitaSolaris D3 je vysoko kvallitný doplnok vitamínu D, ktorý obsahuje vitamín D vo forme D3. To je dôležité, pretože výzkumy ukazujú, že vitamín D3 získaný z prírodných zdrojov je formou vitamínu D, ktorú telo najlepšie vstrebáva.

  Pri výberu doplnkov od NaturaMed Pharmaceuticals si môžete byť istí, že všetky sú vyrábané v Nórsku a sú vyrobené z najlepších, najčistších a najprirodzenejších ingrediencií. Naše doplnky sú na vysokej úrovni a v najvyššej kvalite.

 • ?

  1 tableta prípravku VitaSolaris D3 obsahuje 25 mikrogramov (1 000 IU) vitamínu D. Jedná sa o maximálnu dennú dávku vitamínu D vo forme doplnkov stravy.

  VitaSolaris D3 od spoločnosti NaturaMed Pharmaceuticals obsahuje iba vitamín D3 – pre najlepšie vstrebávanie telom. To isté platí pre naše ďalšie doplnky, ktoré obsahujú vitamín D. Vitamín D3 je forma vitamínu D, ktorá sa tvorí, keď je pokožka vystavená slnečnému žiareniu. Môžeme ho nájsť aj v niektorých potravinách, ako sú vajcia a ryby. Vitamín D2 je syntetická varianta obsiahnutá v niektorých liekoch a doplnkoch. Telom je vitamín D vo forme D3 obsorbovaný lepšie, než D2. Štúdie ukazujú, že ukladanie vitamínu D v tele sa zvyšuje, keď sa užíva vitamín D3, v porovnaní s užívaním vitamínu D2. Vitamín D2 sa na plazmatické transportné proteíny viaže menej než odpovedajúci metabolit vitamínu D3. To je hlavne dôvod, prečo sa odporúča užívať vitamín D3 v doplnkoch stravy.

 • ?

  Vitamín D hraje vo vašom tele dôležítú úlohu. Umožňuje telu vstrebávať vápnik z jedla, ktoré jete. Týmto spôsobom telo získa stavebný materiál, ktorý potrebuje k vybudovaniu a udržaniu silnej kostry. Nedostatok vitamínu D môže viesť k svalovej slabosti a je vedecky preukázané, že existuje súvislosť medzi užívaním vitamínu D a udržovaním správnej funkcie svalov. Vitamín D naviac podporuje imunitný systém, vďaka ktorému zostanete zdraví po celý rok!

 • ?

  Najlepšie je získať dostatok vitamínu D pobytom na slnku, konzumáciou mastných morských rýb, alebo užívaním doplnkov stravy. Výzkum ukazuje, že asi iba 20% potreby vitamínu D pochádza z potravy – je obtiažne získať dostatočné množstvo iba stravou. Preto sa doplnok stravy stáva riešením pre mnoho ľudí. VitaSolaris D3 je doplnok stravy, ktorý vám zaistí adekvátnu hladinu vitamínu D po celý rok.

 • ?

  Doplnenie vitamínu D sa odporúča prakticky každému. Ale je to dôležité najmä pre ľudí, ktorí netrávia veľa času na slnku, alebo nejedia mastné ryby 2-3x týždenne. Je treba si uvedomiť že starší ľudia neprodukujú vitamín D v pokožke tak účinne, ako kedysi, a preto je väčšia pravdepodobnosť jeho nízkej hladiny. Ženy po menopauze sú tiež zvlášť náchylné k nedostatku vitamínu D.

 • ?

  Vitamín D potrebujete hlavne počas obdobia zlého slnečného žiarenia, napríklad na jeseň a v zime. Vitamín D potrebuje každý. Bohužiaľ, 8 z 10 Slovákov má v tele veľmi málo vitamínu D.

 • ?

  Ľuďom starším 75 odporúčame užívať 2 000 až 4 000 IU (50-100µg) denne ( v závislosti na telesnej hmotnosti a prísunu vitamínu D v potrave) po celý rok. Nedávne štúdie ukazujú, že seniori starší 75 rokov často majú nízku hladinu vitamínu D. Vysvetlenie spočíva v tom, že starší ľudia nie sú schopní produkovať vitamín D v koži tak účinne, ako keď boli mladší, a preto majú väčšiu pravdepodobnosť nedostatku. Jedna malá tabletka prípravku VitaSolaris D3 denne stačí k splneniu odporúčanej dennej potreby vitamínu D u osôb starších 75 rokov.

 • ?

  Na Slovensku nie je vzhľadom k zemepisnej šírke v období od októbra do apríla dostatok slnka k tomu, aby sme si v koži produkovali potrebné množstvo vitamínu D. Suplementácia vitamínu D je obzvlášť dôležitá počas zimných mesiacov, ale pokiaľ nepobývate denne na slnku, odporúča sa suplementácia po celý rok.

 • ?

  Existuje veľa dôvodov, pre nedostatok vitamínu D v tele, ale jedným z najdôležitejších je skutočnosť, že trávime málo času na slnku, veľa v práci alebo doma. Okrem toho sú tu také dlhé zimné mesiace bez slnka a málo potravín, ktoré obsahujú tento dôležitý vitamín. A keď 80% produkcie vitamínu D v tele pochádza z vystavenia sa slnku, nemalo by byť prekvapením, že ho máme tak málo.

 • ?

  Svoje balenie VitaSolaris D3 zadarmo môžete získať rýchlo a jednoducho. Všetko, čo musíte urobiť je vyplniť a odoslať objednávkový formulár na tejto stránke a vaše bezplatné balenie vám bude čoskoro odoslané prostredníctvom Slovenskej pošty. Platíte iba náklady na dopravu vo výške 1,95€. Balíček sa bezpečne dostane do vašej poštovej schránky. Rozhodli sme sa rozoslať VitaSolaris D3 zadarmo, pretože chceme podporiť Vaše zdravie.

 • ?

  Áno objednaním doplnku VitaSolaris D3, čoskoro obdržíte ročné balenie zadarmo priamo do vašej poštovej schránky. Platíte iba náklady na dopravu vo výške 1,95€. V NaturaMed Pharmaceuticals si uvedomujeme, že vzhľadom k zemepisnej šírke, v ktorej žijeme, trpí väčšina z nás nízkou hladinou vitamínu D. Aby sme ukázali, že nám na Vás záleží, v rámci národnej kampane distribuujeme do každého domu na Slovensku balenie VitaSolaris D3 zadarmo. Berieme to ako svoje poslanie, a tak pomáhame Slovákom začať sa starať o svoje zdravie.

 • ?

  Obdržíte od nás túto jednu zásielku vitamínu D a zaplatíte iba náklady na dopravu vo výške 1,95€, pokiaľ ste si neobjednali aj iný produkt.

 • ?

  Odporúčaná denná dávka: 1 tabletka denne

  Zloženie (1 tabletka):: Vitamín D3 25 µg (500% RVH*)
  *RVH - refrenčnej výživovej hodnoty

  Poznámka: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Doplnok stravy nejde použiť ako náhradu pestrej stravy. Vyvážená strava a zdravý životný štýl sú veľmi dôležité. Pred použitím sa odporúča otestovať koncentráciu 25 (OH) D v krvi a poradiť sa s lekárom alebo lekárnikom.

  Zloženie: maltodextrin, zahusťovadlo (celulóza, hořečnaté soli mastných kyselín), protihrudkujúca látka (fosforečnany vápenaté, oxid křemičitý), cholekalciferol (vitamín D3), hydroxypropylmethylcelulóza.

  Skladovanie: Skladujte v suchu na chladnom mieste mimo dosahu malých detí.. Číslo výrobnej šarže a dátum spotřeby: na obale. Vyrobené v Nórsku

 • ?

  Naše obchodné podmienky nájdete TU

VitaSolaris balení Zdarma vitamín D pro všechny
ÁNO, prosím, pošlite mi vitamín D ZADARMO!
* platíte iba poštovné a balné 1,95 €
©2024 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá sa